ГоловнаКаталогБлогРейтингЕ-Пошта 
 
 
Зробити домашньою у вибране  

  MySQL. Історія та розвиток.  
В даний час реляційні системи керування базами даних (СУБД) є важливим інструментом в багатьох областях, починаючи з таких традиційних областей застосування, як бізнес, наукове дослідження, освіта, і закінчуючи розробкою пошукових серверів в Internet. Проте, не зважаючи на важливість наявності хорошої бази даних для ведення інформаційних ресурсів і доступу до них, багато організацій не застосовують їх в своїй роботі. Історично склалося так, що СУБД коштували дуже дорого, а продавці встановлювали дуже високі ціни як на програмне забезпечення, так і на свої послуги з технічної підтримки. Крім того, механізми СУБД вимагали задоволення вимог по продуктивності від апаратних платформ, що ще більше підвищувало вартість таких рішень.

У останні роки ситуація різко змінилася як з погляду програмного забезпечення, так і з погляду апаратури. Персональні комп'ютери одночасно дешевшають і стають потужнішими. При цьому визначилася тенденція створення високорівневих операційних систем, котрі можна купити по ціні дешевих лазерних дисків або отримати безкоштовно через Internet, таких як операційні системи, створені на базі ОС BSD UNIX (FreeBSD, NetBSD, OpenBSD), а також різні версії ОС Linux (RedHad, Caldera, LsnuxPPC).

Створення операційних систем, що дозволяють максимально використовувати збільшені можливості комп'ютерів, відбулося перш за все завдяки тому, що були розроблені і вільно розповсюджувалися такі засоби розробки, як компілятор GNU C gcc. Ці намагання створення програмного забезпечення, яке було б доступне для кожного, хто хоче його отримати, дало поштовх руху, яке зараз відоме як "Ореn Source movement", і дало життя багатьом важливим і потрібним програмам. Як приклад успішного застосування ідеології можна пригадати сервер Арасhe, який є найвикористовуванішим сервером в Internet. До вдалих проектів "Ореn Source" відносяться також мова написання сценаріїв Реrl і швидко завойовуюча прихильників мова РНР, котра популярна багато в чому завдяки простоті, з якою вона дозволяє створювати динамічні Web-сторінки. Все це знаходиться в великому контрасті з патентованими рішеннями за дуже високу ціну, котрі при цьому навіть не супроводжуються початковими текстами.

Програмне забезпечення баз даних теж стало більш доступним. Досить пригадати такі СУБД, як Postgres, яку можна отримати безкоштовно. Зовсім недавно такі могутні комерційні виробники, як Informix і Oracle, почали пропонувати своє програмне забезпечення безкоштовне для таких ОС, як Linux. Проте ці продукти поставляються звичайно в двійковому вигляді і без підтримки, що різко знижує їх ефективність.

Одним з новітніх явищ на "арені" недорогих або безкоштовних баз даних є МуSQL, реляційна СУБД типу клієнт-сервер, створена в Скандинавії. СУБД МуSQL включає SQL -сервер і програми-клієнти, що здійснюють доступ до серверу, засоби адміністрування і програмний інтерфейс для програмування своїх особистих програм.

СУБД МуSQL йде своїм корінням в 1979 рік і бере своє начало від СУБД UNIREG, розробленою Міхаелем "Монті" Віденіусом за замовленням шведської компанії ТСХ. У 1994 році компанія ТСХ починає шукати SQL -сервер для створення Web-додатків. Було випробуване декілька комерційних серверів, але ті виявились дуже повільними для великих таблиць даних, котрі використовувались в компанії ТСХ. Вони також звернули увагу на СУБД SQL, але та не зовсім задовольняла завданням компанії ТСХ. Через те Монті почав працювати над створенням нового сервера. Програмний інтерфейс був розроблений як аналог МуSQL оскільки тоді в наявності було декілька безплатних засобів МуSQL. Користуючись аналогічним інтерфейсом, ці ж засоби можна використовувати для СУБД МуSQL з мінімальними витратами на перенесення.

У 1995 році Девід Аксмарк, що працює в компанії Detron НВ, почав "тиск" на ТСХ з тим, щоб вона почала поширювати СУБД МуSQL Internet. Крім того, Девід взяв участь в роботі над документацією. Версія 3.11.1 СУБД МуSQL була випущена в світ в 1996 році у вигляді двійкового дистрибутиву для роботи під управлінням ОС Linux і Solaris. Сьогодні МуSQL працює на багатьох платформах і розповсюджується як в двійкових кодах, так і в початкових текстах. Для розповсюдження СУБД МуSQL, надання допомоги і навчання була створена компанія МуSQL АВ.

А СУБД МуSQL продовжує розвиватися. Додавання таких можливостей, як транзакції, блокування на низьких рівнях, застосування зовнішніх ключів і реплікації, дозволило звернути на себе увагу фахівців, котрі для рішення своїх прикладних завдань раніше привертали тільки "великі СУБД".

МуSQL - це проект співтовариства "Ореn Sourse", котрий може бути використовуваний вільно майже у всіх випадках, що сприяє швидкому зростанню його популярності у колі членів співтовариства "Ореn Sourse". Але популярносте СУБД МуSQL не обмежується тільки співтовариством "Ореn Sourse". Так, вона працює на персональних комп'ютерах (при цьому багато розробок, що проводяться на МуSQL створюються на недорогих Linux-системах). Але МуSQL володіє відмінною переносимістю і може з тим же успіхом використовуватися на дорогих комерційних операційних системах (таких як Solaris, Мас ОS X або Windows) і на будь-якій апаратурі, аж до сильних серверів. Більш того, так само як і її "дорожчі суперники", вона дозволяє обробляти великі бази даних, утримуючи мільйони записів.

Тепер СУБД МуSQL з'явилася перед нами у всій красі: безкоштовні операційні системи, що працюють на потужних, але не дуже дорогих персональних комп'ютерах, що надають в розпорядження користувачів значну обчислювальну потужність і ширший вибір операційних систем, ніж раніше. Зниження економічних бар'єрів дозволяє дістати доступ до баз даних такій кількості людей і організацій, як ніколи раніше. Організації, котрі колись могли тільки мріяти про введення в роботу потужнмх високопродуктивних СУБД для роботи на них, можуть робити це зараз за дуже низькою ціною. Це стосується й індивідуальних користувачів. Я, наприклад, спілкуюсь з СУБД МуSQL за допомогою мови Реrl і РНР, сервера Араche на ноутбуку Аррlе іВоок, що працює під управлінням ОС Мас ОS X. Це дозволяє мені працювати в будь-якій точці земної кулі. Повна вартість такого проекту рівна вартості мого ноутбука.

Переклад вступу книги Поля Дюбуа "MySQL. Повний курс."




  Логін:
  Пароль:
Книга Фріланс на західному ринку
Книга Фріланс на західному ринку

APServer | SiMan CMS | Лічильник відвідувань | Тека сайтів | Рейтинг | Форум | Download | Шаблони сторінок | Посібник Smarty | Підручник PHP | Статті/Огляди